Termín na podanie daňového priznania za r. 2019 je známy

22. september 2020

Autor Šimon Briatka

Národná rada Slovenskej republiky v rámci rokovania o tzv. „lex korona“ (resp. Zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19, č. 67/2020 Z. z.) schválila 22. septembra aj novelu zákona, ktorou stanovila konečný termín na podanie daňového priznania za rok 2019.

 

Daňové priznanie k dani z príjmov a odviesť daň musia všetci daňovníci do konca októbra 2020. Keďže 31. október 2020 pripadá na sobotu, posúva sa tento deň na pondelok 2. novembra 2020.

Daňové priznanie rýchlo a jednoducho!

 

Čo to znamená v praxi?

Ak ste si za minulý rok ešte nepodali daňové priznanie k dani z príjmu, ostáva vám na to čas už iba do konca októbra 2020, resp. 2. novembra 2020. V prípade, ak vám vznikne daňový nedoplatok, do tohto termínu musíte daň aj uhradiť.

 

Aj daňovníci, ktorí si podali Oznámenie o predĺžení lehoty podania daňového priznania za rok 2019  (napr. si predĺžili do 30.06.2020 alebo do 30.09.2020), môžu využiť na podanie daňového priznania a uhradenia dane za rok 2019 najneskorší termín do 2. novembra 2020.

 

Náš tip:

Nenechávajte si povinnosť vyplniť daňové priznanie na poslednú chvíľu. V našej aplikácii si ho vyplníte už za 10 minút, jednoducho, s vysvetlivkami, sprievodcom a automatickou kontrolou chýb. Pridajte sa k viac než 20 224 užívateľom. Neoľutujete.

Daňové priznanie online cez mojedane.sk

ZDROJE:


Zdroj obrázka: pixabay.com

 

Vylúčenie zodpovednosti:
 
Obsah článku je aktuálny k dňu jeho uverejnenia, ak nie je uvedené inak. Prosím berte na vedomie, že aktuálne články, blogy alebo videá na stránke mojedane.sk zahŕňajú všeobecné informácie o danej problematike a teda nepredstavujú odborné či daňové poradenstvo poskytnuté v konkrétnej situácii.

Šimon Briatka

V oblasti PR a komunikácie som začal pôsobiť ešte v roku 2014, počas vysokoškolského štúdia. Dnes pracujem na marketingovom oddelení  materskej spoločnosti tejto aplikácie - TJ-Legal, s.r.o.

Vyplňte si svoje daňové priznanie online ešte dnes.

Je to jednoduché, rýchle a bezpečné.

Platby sú zastrešené overenou platobnou bránou TrustPay.