Často kladené otázky

1. Koľko stojí spracované daňové priznanie?

 

Poplatok za spracovanie je vo výške 22,80 €. V tejto cene sú zarátané aj prípadné 2 opravy v prípade, že ste pri vypĺňaní spravili chybu.

 

 

2. Ako prebieha platba za služby?

 

 

Po spracovaní on-line daňového priznania si zvolíte spôsob platby - kartou alebo bankovým prevodom. Platby sú spracovávané certifikovanou platobnou bránou TrustPay. Kartové platby sú štandardne spracovávané v priebehu pár sekúnd. Platby bankou môžu trvať do 48 hodín.

 

 

V prípade, že vám nebude po úhrade daňové priznanie doručené do 48 hodín, tak nás kontaktujte a zašlite nám potvrdenie o úhrade z vášho internetbankingu. Platbu obratom overíme a budeme vás informovať o ďalšom postupe.

 

 

3. Aké údaje musím zadať do aplikácie?

 

 

Vaše on-line daňové priznanie môžete spracovať ANONYMNE alebo SO ZADANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV.

 

 

Vami poskytnuté údaje tvoria právny základ pre plnenie zmluvy, ktorej zmluvnou stranou je dotknutá osoba - používateľ aplikácie.  Na spracovanie objednávky je nevyhnutne potrebné zadať e-mailovú adresu.

 

 

ANONYMNÉ PRIZNANIE - v prípade, že si zvolíte anonymné priznanie, tak do aplikácie zadávate len údaje o vašich príjmoch, odpočítateľných položkách, a váš e-mail, na ktorý bude spracované priznanie zaslané. Vaše osobné údaje, údaje o manželke/manželovi, deťoch, príjemcovi 2% (3%) z dane a kontaktné údaj vpíšete do daňového priznania dodatočne. My vám zašleme editovateľný pdf súbor, do ktorého môžte chýbajúce údaje dopísať priamo na počítači, resp. ručne. Takto doplnené daňové priznanie stačí už len podpísať.

 

 

S OSOBNÝMI ÚDAJMI - v prípade, že si zvolíte spracovanie priznania s osobnými údajmi, tak do aplikácie zadávate všetky údaje o príjmoch, odpočítateľných položkách, osobné a kontaktné údaje vás, manželky/manžela, detí a príjemcu 2% (3%) dane. Do hotového daňového priznania už nemusíte dopisovať žiadne údaje. Stačí len doplniť počet príloh a podpísať ho.

 

 

4. Ako sú chránené moje osobné údaje a ako ich aplikácia spracováva?

 

 

Prenos vašich údajov do aplikácie mojedane.sk je zabezpečený SSL certifikátom (viď - mojedane.sk). Osobné údaje nie sú poskytované tretím stranám a slúžia výlučne pre údaje spracovania daňového priznania a vybavenie objednávky služby. Viac informácií sa dozviete tu.

 

 

Ak si želáte, aby boli vaše údaje vymazané kontaktujte nás prosím tu: žiadosť o vymazanie. Vaša žiadosť bude spracovaná do 3 pracovných dní a o vymazaní vás budeme obratom informovať.

 

 

5. V zaslanom pdf súbore na mi nezobrazujú riadky - daňové priznanie je prázdne. Čo teraz?

 

 

S najväčšou pravdepodobnosťou máte vo vašom počítači nainštalovanú neaktuálnu verziu pdf prehliadača, čo zapríčiňuje tento problém.

 

 

Na zobrazenie zaslaných editovateľných pdf súborov vám odporúčame bezplatný software Adobe Acrobat Reader, ktorý si môžete prevziať na domovských stránkach spoločnosti Adobe http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.

 

 

6. Kedy bude moje daňové priznanie doručené?

 

 

Spracované daňové priznanie vám bude doručené ihneď po validácii platby cez platobnú bránu TrustPay. Kartové platby sú štandardne spracovávané v priebehu pár sekúnd. Platby bankou môžu trvať do 24 hodín. Po prijatí platby však systém spracované daňové priznanie zašle automaticky na váš e-mail.

 

 

7. V daňovom priznaní som urobil/a chybu. Čo teraz?

 

 

Stačí sa prihlásiť do vašej klientskej zóny. Na prihlásenie zadáte vašu e-mailovú adresu, ktorú ste zadali do daňového priznania a heslo, ktoré vám bolo zaslané mailom. Následne kliknete na tlačidlo UPRAVIŤ a zmeníte chybný údaj. V cene máte 2 ďalšie bezplatné úpravy. POZOR: Po ich vyčerpaní nie je viac možné daňové priznanie upraviť.

 

 

8. Daňový úrad zistil v podanom priznaní chybu. Čo teraz?

 

 

V prípade, že vás daňový úrad upovedomí na chybu v daňovom priznaní nás prosím obratom kontaktujte. Vzniknutú situáciu preveríme a ak bola chyba zapríčinená chybným výpočtom, tak vám vrátime poplatok za spracovanie. Viac informácií sa dozviete tu.

 

 

9. Za čo ručí používateľ aplikácie a za čo ručí aplikácia mojedane.sk?

 

 

Aplikácia mojedane.sk ručí sa správnosť výpočtov v daňovom priznaní. Používateľ aplikácie nesie zodpovednosť za správnosť vložených údajov. Reklamácie z dôvodu nesprávnych vstupných údajov sú preto neprípustné - viď Všeobecné obchodné podmienky, bod 8.2.

 

 

Používateľ aplikácie ručí za správnosť vkladaných údajov, hlavne za:

 

  • a. Výška príjmu a krajina v ktorej bol dosiahnutý
  • b. Počet zamestnávateľov
  • c. Odvody a preddavky na daň z príjmu
  • d. Osobné a kontaktné údaje
  • e. Údaje o manželke, resp. manželovi
  • f. Údaje o deťoch a uplatnenom bonuse
  • g. Údaje o prijímateľovi 2% (3%) z dane

 

Aplikácia mojedane.sk ručí za správnosť výpočtov z vložených údajov:

 

  • a. Výška daňovej povinnosti
  • b. Výška bonusov
  • c. Výška preplatku/nedoplatku dane

 

Vyplňte si svoje daňové priznanie online ešte dnes.

Je to jednoduché, rýchle a bezpečné.

Platby sú zastrešené overenou platobnou bránou TrustPay.