fbpx

10 vecí ktoré musíte poznať pred podaním daňového priznania

17 / mar 2016

Milan Polician

10 veci pred podanim danoveho priznania_2

Nezdaniteľné minimum, základ dane, daňová rezidencia, daňová strata, preddavky na daň, odpočítateľné položky… Čo prosím?!

A to je len časť odbornej terminológie, ktorá sa na vás spustí v období od 1. januára do 31. marca.

 

To je totiž čas, kedy takmer každý z nás musí podať daňové priznanie k dani z príjmu. Nepodaním daňového priznania sa dopúšťame priestupku, ktorý nás môže vyjsť poriadne, poriadne draho. Kde mám všetky tie papiere? Kam som ich len dal? A musím vôbec to daňové priznanie tento rok podávať? Veď som pracoval v zahraničí.

 

Poznáte ten pocit, keď si položíte minimálne jednu z týchto otázok? Navyše, každý rok so sebou prináša kopu zmien v daňovom systéme.

Kto sa v tom má vyznať?

Pripravili sme pre vás preto prehľad najdôležitejších rád a zostavili stručný prehľad, ktorý vám pomôže zorientovať sa v džungli daňových predpisov.

 

Náš e-book 10 vecí ktoré potrebujete poznať pred podaním daňového priznania vám dávame k dispozícii zdarma po zadaní vašej e-mailovej adresy.

 

Prajeme vám príjemné čítanie a veľa poučných riadkov.

 

Stiahnuť BEZPLATNÝ e-book

 

 

Náš tip:

* v aplikácii mojedane.sk si môžete vypracovať bezplatnú kalkuláciu. Ak vám vznikne nárok na vrátenie daní môžete si zakúpiť vypracované daňové priznanie, ktoré vám bude zaslané priamo na váš e-mail.

Milan Polician

Jeden z autorov aplikácie mojedane.sk a managing tax agent v spoločnosti TJ-Legal. Špecializuje sa na spracovanie slovenských, nemeckých a rakúskych daňových priznaní.

Vyplňte si svoje daňové priznanie online ešte dnes.

Je to jednoduché, rýchle a bezpečné.

Platby sú zastrešené overenou platobnou bránou TrustPay.