fbpx

3 spôsoby na elektronickú komunikáciu s daňovým úradom

07 / jan 2018

Milan Polician

S daňovým úradom je možné komunikovať aj elektronicky. Zdroj: pixabay.com

 

Digitalizácia hýbe celým svetom a slovenská Finančná správa nechce tento trend premeškať. Občanom a firmám dáva možnosť, resp. ukladá povinnosť, komunikovať s ňou elektronicky z pohodlia domova. Dôkazom je aj tlačová správa zo 04.01.2018.

 

„Finančná správa sa z roka na rok stále viac elektronizuje. Dokazujú to aj počty elektronických podaní. Daňové subjekty doručili v roku 2017 prostredníctvom portálu finančnej správe viac ako 7,5 mil. elektronických podaní. Najviac z nich – takmer 1 mil. – podali daňové subjekty v marci 2017.“ uvádza na svojej stránke Finančná správa.

 

Ak chcete aj vy komunikovať s Finančnom správou elektronicky, máte na výber 3 možnosti ako sa zaregistrovať na elektronickú komunikáciu:

 

 

Elektronický podaj daňových priznaní online pre občanov sa teda pomaly stáva bežnou praxou a Finančná správa očakáva nárast používateľov elektronických služieb.

 

Náš tip:

* v aplikácii mojedane.sk si môžete vypracovať bezplatnú kalkuláciu. Ak vám vznikne nárok na vrátenie daní môžete si zakúpiť vypracované daňové priznanie, ktoré vám bude zaslané priamo na váš e-mail.

 

Zdroj: Finančná správa

Milan Polician

Jeden z autorov aplikácie mojedane.sk a managing tax agent v spoločnosti TJ-Legal. Špecializuje sa na spracovanie slovenských, nemeckých a rakúskych daňových priznaní.

Vyplňte si svoje daňové priznanie online ešte dnes.

Je to jednoduché, rýchle a bezpečné.

Platby sú zastrešené overenou platobnou bránou TrustPay.